Króćce do węży

OFERTA

Króciec do węża to z technicznego punktu widzenia złączka gwintowana. Służy do połączenia węża z armaturą pneumatyczną. Może współpracować z takim medium jak sprężone powietrze, woda czy olej. Jest odporna na wysokie temperatury. Jedna jej strona posiada gwint wewnętrzny lub zewnętrzny (odpowiednik mufy lub nypla), a druga strona to króciec na wąż, którego zewnętrzna powierzchnia ma wytoczone wyżłobienia.

Króciec z gwintem zewnętrznym B225 Króciec z gwintem zewnętrznym B225
Cena: 3,39 zł (netto: 2,76 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Króciec do węża z gwintem wewnętrznym Króciec do węża z gwintem wewnętrznym
Cena: 4,29 zł (netto: 3,49 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Króciec stal nierdzewna z gwintem zewnętrznym B225/SS Króciec stal nierdzewna z gwintem zewnętrznym B225/SS
Cena: 7,48 zł (netto: 6,08 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Kształt króćca przypomina choinkę, stąd też potoczna nazwa: „złączka choinka”. Średnica zewnętrzna króćca na wąż jest minimalnie większa niż średnica wewnętrzna dedykowanego przewodu pneumatycznego. Złączka jest wykonana w ten sposób celowo, ponieważ zapewnia to ciasne spasowanie węża na króćcu. To przekłada się na szczelność tego połączenia, które dodatkowo można zabezpieczyć przed zsunięciem się z króćca opaską zaciskową. Dla ułatwienia montażu węża na króćcu należy go lekko podgrzać, na przykład opalarką. W naszej ofercie można znaleźć kompletną ofertę króćców do węży wyprodukowanych przez firmę Airwork.

Jaki króciec do węża wybrać?

Wybór króćca do węża zależy od kilku podstawowych parametrów. Są to średnica gwintowanego przyłącza, jego rodzaj (wewnętrzny lub zewnętrzny), średnica węża, oraz materiał, z jakiego jest wykonana złączka. Dostępne są króćce pneumatyczne z gwintem z zakresu średnic od ⅛” do 1½”. Jeśli chodzi o drugą stronę złączki, to dostępne są króćce do wszystkich najpopularniejszych rozmiarów węży, o średnicach od 6 mm do 16 mm, a nawet 20 mm - 40 mm. Króćce do węży są najczęściej produkowane z niklowanego mosiądzu lub ze stali nierdzewnej. Przy wyborze należy zwrócić uwagę także na maksymalną temperaturę i ciśnienie pracy, oraz media, jakie dana złączka może obsługiwać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl