Chwytaki do robotów, chwytak pneumatyczny do manipulatora

OFERTA

Chwytaki pneumatyczne do robotów przeznaczone są do manipulowania przedmiotami. Inaczej mówiąc, chwytak pneumatyczny ma za zadanie chwycić i unieruchomić obiekt tak, aby w podczas transportu nie zmienił swojego położenia. Jego zadaniem jest również przetransportowanie obiektu oraz zwolnienie w miejscu docelowym. Do wytwarzania siły zacisku chwytak do robotów używa sprężonego powietrza. Do jego zalet możemy zaliczyć prostotę oraz różnorodność konstrukcji, trwałość i niezawodność działania. Sama konstrukcja chwytaka pneumatycznego jest zwarta i kompaktowa.  Dodatkową zaletą jest jego niska masa. Kompaktowa budowa i elegancki design, produkowany zgodnie ze standardami włoskiego producenta pneumatyki Airwork.

Chwytak pneumatyczny kątowy D10 Chwytak pneumatyczny kątowy D10
Producent: EMC Machinery
Cena: 220,00 zł (netto: 178,86 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Chwytak pneumatyczny kątowy D16 Chwytak pneumatyczny kątowy D16
Cena: 394,00 zł (netto: 320,33 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Chwytak pneumatyczny kątowy D20  Chwytak pneumatyczny kątowy D20
Cena: 538,00 zł (netto: 437,40 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Chwytak pneumatyczny kątowy D25 Chwytak pneumatyczny kątowy D25
Cena: 626,29 zł (netto: 509,18 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Chwytak pneumatyczny kątowy 180 stopni Chwytak pneumatyczny kątowy 180 stopni
Cena: 1 216,00 zł (netto: 988,62 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Chwytak pneumatyczny równoległy D16 Chwytak pneumatyczny równoległy D16
Cena: 1 181,00 zł (netto: 960,16 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Chwytak pneumatyczny równoległy D20 Chwytak pneumatyczny równoległy D20
Cena: 1 391,58 zł (netto: 1 131,37 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Chwytak pneumatyczny równoległy D25 Chwytak pneumatyczny równoległy D25
Cena: 1 626,26 zł (netto: 1 322,16 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Chwytak pneumatyczny 3 - szczękowy równoległy Chwytak pneumatyczny 3 - szczękowy równoległy
Cena: 1 430,00 zł (netto: 1 162,60 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Chwytak równoległy o dużym rozwarciu Chwytak równoległy o dużym rozwarciu
Producent: Martech
Cena: 1 690,00 zł (netto: 1 373,98 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Zasada działania chwytaka pneumatycznego do robotów

Chwytak pneumatyczny należy do pneumatycznych elementów wykonawczych. Podstawową jego rolą jest chwytanie elementu przenoszonego. Dzieje się tak wtedy gdy sprężone powietrze wytwarza nacisk na szczęki chwytaka, przez co ulegają one ściśnięciu. W ten sposób następuje uchwycenie żądanego obiektu. Bardzo ważne w prawidłowej pracy chwytaka jest zachowanie jego właściwych parametrów pracy. Złe użytkowanie może spowodować uszkodzenia i jego wadliwą pracę. Maksymalne podane ciśnienie nie powinno przekroczyć 7 bar. Ważnym parametrem jest odległość chwytanego obiektu. Nie powinien on przekraczać podanej na rysunku odległości.

Chwytak pneumatyczny rysunek

Typy i rodzaje chwytaków do robotów

  • chwytak serii PA - są właściwym rozwiązaniem dla prostych zastosowań manipulacyjnych przy zachowaniu minimalistycznej konstrukcji chwytaka. Dzięki możliwości dowolnego ich montażu, chwytak pneumatyczny może być używany do wielu różnych zastosowań.
  • chwytak serii PG - charakteryzuje się kątem otwarcia szczęk chwytających równym 180°.
  • chwytak serii PS - został zaprojektowany z myślą o bardzo precyzyjnym i seryjnej powtarzalności. Równoległe chwytaki pneumatyczne są doskonałym kompromisem pomiędzy ich kompaktowym rozmiarem a siłą chwytającą. Specjalnie zaprojektowany system rolek pozwala zmniejszyć tarcie do minimum i gwarantuje wysoką precyzję chwytu.
  • chwytak serii PX - stosowany są do manipulowania okrągłymi komponentami. Chwytaki te gwarantują wysoką precyzję dzięki zsynchronizowanemu zamknięciu trzech szczęk chwytających i systemu prowadnic pryzmatycznych. Chwytak zaprojektowany jest z myślą do sektorów takich jak pick-and-place (P & P), blokowanie narzędzi maszyn oraz wiele innych dziedzin
  • chwytak serii PH - służy do przesuwania dużych elementów. Dzięki możliwości wyboru między trzema różnymi skokami dla każdej średnicy, możliwe jest kilka rodzajów zastosowań tego chwytaka. Ruchy otwierające i zamykające szczęk chwytających są zawsze zsynchronizowane dzięki systemowi wewnętrznemu zawierającemu zębatkę oraz koło zębate, które pozwala na centrowanie przedmiotu.

Zaletą chwytaków pneumatycznych jest niewątpliwie prosta zasada działania oraz nie skomplikowana budowa. Charakteryzują się również niską ceną zakupu oraz uniwersalnością zastosowania.

Zastosowanie chwytaków pneumatycznych do robotów

Chwytaki przemysłowe wykorzystujące sprężone powietrze stosowane są na różnych taśmach produkcyjnych i transportowych. W zależności od modelu i wielkości takie akcesorium bywa wykorzystywane do transportu i ustawiania elementów o różnej wielkości. Chwytaki do robotów stosuje się na każdym etapie produkcji, dlatego mogą być wykorzystywane zarówno do ustawiania materiału do obróbki, przenoszenia półproduktu pomiędzy stanowiskami, jak i pakowania gotowych wyrobów.

Pojedyncze chwytaki są częścią maszyn skrawających, w których utrzymują element poddawany skrawaniu. Zastosowanie dla wielu mniejszych chwytaków do robotów można znaleźć w maszynach produkcyjnych tłoczących. Ułożone w rzędzie urządzenia pozwalają na przenoszenie wstępnie uformowanego materiału do poszczególnych operacji. Ich właściwości pozwalają nie tylko na pochwycenie i puszczenie elementu w odpowiednim momencie, ale także wprowadzenie go we właściwym ułożeniu. Większe chwytaki pneumatyczne wykorzystuje się w miejscach, gdzie gotowy produkt będzie odbierany z taśmy lub pakowany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl