OFERTA

Funkcjonalne węże odciągowe - przeznaczone dla przemysłu drzewnego

Wąż odciągowy przeznaczony dla przemysłu drzewnego ma za zadanie odprowadzenie trocin, pyłów i wiórów powstałych w wyniku obróbki drewna. W procesie przetwórstwa drewna, czy w tartaku czy podczas produkcji mebli należy odsysać pył drzewny. Do wymienionych zastosować zaleca się węże poliuretanowe antystatyczne, potoczenie zwane węże spiro.

Węże odciągowe - grubość ścianki

W zależności o rodzaju odsysanego medium, stosuje się wąż odciągowy do trocin MAR-PU o grubości ścianki 0,4 - 0,5 mm, który wyróżnia się wyjątkową elastycznością i dużą zdolnością do przesyłania materiałów sypkich, pyłów. Węże odciągowe wykonane są z poliuretanu na bazie poliuretanu poliestrowego. Jest to wąż antystatyczny przeznaczony do odpylania, wyciągów oparów a także drobnych prac czyszczących w przemyśle. Wąż jest wysoce elastyczny, co ułatwia jego obsługę. Najczęściej stosowany w przemyśle meblarskim do odpylania. Uziemienie węża antystatycznego polega na odprowadzaniu ładunków elektrostatycznych poprzez obustronne uziemienie spirali.

Do bardziej wymagających aplikacji stosuje się wąż odciągowy MAR-PU-B1 o grubości ścianki 0,7 mm oraz 0,9 mm. Charakteryzują się one solidną budową, gładką ścianką, grubszym drutem. Głównie stosowane są w przemyśle meblarskim.

Wąż odciągowy Protape PUR 301 AS Norres

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są węże odciągowe PROTAPE PUR 301 AS niemieckiego producenta NORRES. Węże PROTAPE produkowane są w średnicach od 38 mm do 500m. Pracują w temperaturze od -40C do + 90C. Ich zaletą jest super lekkie wykonanie, wysoka elastyczność. Wąż odciągowy jest odporny na ścieranie oraz mikroby, oleje, benzynę.

Wszystkie znajdujące się w ofercie węże odciągowe to węże antystatyczne, gdyż przesyłany pył drzewny lub wióry są materiałami zapalnymi. Podczas ich przesyłu może dojść do elektrostatycznego naładowania, które może się rozładować z towarzyszącym przeskoczeniem iskry, co może spowodować zapalenie się pyłu drzewnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl