OFERTA

Przepustnice międzykołnierzowe WAFER

Przepustnica międzykołnierzowa - to bogata oferta przepustnic międzykołnierzowych WAFER do systemów wodociągowych, grzewczych i innych. Przepustnica Wafer występuje w wielu wariantach: z uszczelnienie NBR, EPDM, Viton, Teflon, z dyskiem epoksydowanym lub ze stali nierdzewnej.

 

Przepustnica międzykołnierzowa z dźwignią Seria: 700 Przepustnica międzykołnierzowa z dźwignią Seria: 700
Producent: Martech
Cena: 207,00 zł (netto: 168,29 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Przepustnica międzykołnierzowa z napędem pneumatycznym 802700 Przepustnica międzykołnierzowa z napędem pneumatycznym 802700
Producent: Martech
Cena: 606,64 zł (netto: 493,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • Czym jest przepustnica międzykołnierzowa WAFER?

Przepustnica międzykołnierzowa służy do regulacji lub odcięcia przepływu medium za pomocą dysku przepustnicy.Przepustnica Wafer idealnie nadaje się do zabezpieczenia obiegu wody. Odcięcie przepływu może odbywać się ręcznie za pomocą dźwigni, lub za pomocą siłownika pneumatycznego. W przypadku wyboru drugiego rozwiązania idealnie sprawdza się przepustnica międzykołnierzowa pneumatyczna.

  • Przepustnica międzykołnierzowa - sterowanie

Standardowe rozwiązania przepustnic miedzykołnierzowych oraz przepustnicy Wafer pozwala na sterowanie napędem ręcznym lub mechanicznym. Napęd ręczny to typowa dźwignia oraz przekładnia z kółkiem ręcznym, którą zwyczajowo stosuje się do średnic powyżej DN200. Przekładnia z kółkiem ręcznym zdecydowanie zmniejsza wymaganą wartość siły w celu zmiany położenia dysku.

Natomiast przepustnica mędzykołnierzowa pneumatyczna sterowana jest napędem obrotowym dwustronnego działania lub jednostronnego działania. Do jej obsługi nie jest wymagana ingerencja człowieka, całość sterowania odbywa się zdalnie.

  • Zastosowanie przepustnic międzykołnierzowych:

Przepustnice kołnierzowe oraz przepustnice międzykołnierzowe najczęściej są wykorzystywanymi zaworami w większości układów rurociągów. Zawory klapowe międzykołnierzowe WAFER (w tym również przepustnica międzykołnierzowa) stosowane są w systemach transportu wody i ścieków, stacjach uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków, przemysł spożywczy i piwowarski, papierniczy itp., przy czym przepustnice międzykołnierzowe stosowane w wodociągach różnią się od tych stosowanych w przemyśle. Przepustnice motylkowe typu Wafer posiadają uszczelnienie EPDM oraz dysk ze stali nierdzewnej. Produkowane są w zakresie średnic od DN32 do DN300. W zależności od użytych materiałów mogą być stosowane do wody pitnej, czystej, gorącej, pary, paliw etc.

Przepustnica Wafer składa się z korpusu wykonanego z żeliwa oraz z dysku ze stali nierdzewnej. Natomiast element odpowiadający za uszczelnienie przepustnicy Wafer to manszeta.

  • Przepustnica międzykołnierzowa - zalety

Przepustnica międzykołnierzowa może być stosowana ręcznie lub mechanicznie. Główną zaletą jest jej prosty montaż na rurociągu gdzie nie jest wymagane zastosowanie dodatkowych przyłączy. Charakteryzuje się krótką zabudową oraz niewielkimi stratami ciśnienia. Uszczelnienie przepustnicy - manszeta - jest elementem wymiennym.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl