Zwijadło pneumatyczne i zwijacze do powietrza i wody

OFERTA

Zwijadło pneumatyczne to doskonałe narzędzie do zachowania czystości podczas pracy. Stosowane są w układach pneumatycznych do zasilania narzędzi pneumatycznych takich jak wiertarki, młoty pneumatyczne, klucze pneumatyczne.

Funkcjonalne zwijacze węża pneumatycznego stosowane są w małych warsztatach jak i w profesjonalnych zakładach przemysłowych. Dlatego też nasza oferta zawiera tanie zwijacze pneumatyczne w wersji ECO, jak i profesjonalne dla przemysłu.

Zwijadło pneumatyczne z przewodem to również bardzo przydatny przedmiot w garażach, myjniach, zakładach produkcyjnych. Wszędzie tam, gdzie zależy nam na utrzymaniu czystości pracy.

Zwijacz węża pneumatycznego 3/8" 15 metrów Zwijacz węża pneumatycznego 3/8" 15 metrów
Producent: Martech
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 6 mm 5+1m 10 bar MAVEL Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 6 mm 5+1m 10 bar MAVEL
Cena: 417,00 zł (netto: 339,02 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 8 mm 12m 10 bar MAVEL Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 8 mm 12m 10 bar MAVEL
Cena: 699,00 zł (netto: 568,29 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 10 mm, 8m, 15 bar MAVEL Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 10 mm, 8m, 15 bar MAVEL
Producent: Martech
Cena: 699,00 zł (netto: 568,29 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 10 mm, 14+1 m, 15 bar MAVEL Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 10 mm, 14+1 m, 15 bar MAVEL
Producent: Martech
Cena: 836,00 zł (netto: 679,67 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 10 mm, 20 m, 15 bar MAVEL Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 10 mm, 20 m, 15 bar MAVEL
Producent: Martech
Cena: 1 200,00 zł (netto: 975,61 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 12 mm, 15 m, 15 bar MAVEL Zwijacz węża sprężonego powietrza DN 12 mm, 15 m, 15 bar MAVEL
Producent: Martech
Cena: 1 298,00 zł (netto: 1 055,28 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zwijacz do węża pneumatycznego 6,4mm; L=15m Zwijacz do węża pneumatycznego 6,4mm; L=15m
Producent: Martech
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Zwijacz przewodu pneumatycznego 10mm; L=15m Zwijacz przewodu pneumatycznego 10mm; L=15m
Producent: Martech
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Zwijacz węża pneumatycznego

Zamontowany zwijak węża pneumatycznego pomaga w zachowaniu porządku oraz lepszym zagospodarowaniu przestrzeni warsztatowej. Również doskonale sprawdzają się przy liniach montażowych. Zwijadło pneumatyczne utrzymuje porządek miejsca pracy oraz podwyższają bezpieczeństwo pracownika. Posiadanie zwijacza pneumatycznego eliminuje plątaninę węży pneumatycznych.

Bęben na wąż pneumatyczny jest przeznaczony do przechowywania węży w bezpieczny i schludny sposób. Zwijadło pneumatyczne może być montowany na ścianie lub suficie oraz najczęściej używane jest w takich miejscach jak garaż i warsztat samochodowy. Zwijacz węża sprężonego powietrza zapewnia również możliwość przechowywania węża sprężonego powietrza. Przewód w zwijaczu nawinięty jest na bęben i zamknięty w jego obudowie. Bębny powietrzne utrzymują węże w czystości i gotowości do użycia w dowolnym momencie. Poważnym problemem podczas pracy jest potknięcie z powodu luźnych węży powietrznych. Można to rozwiązać właśnie za pomocą zwijaczy węży pneumatycznych.

Obecnie zwijacze węża pneumatycznego coraz częściej zastępują węże spiralne. W odróżnieniu od nich nieużywany przewód pneumatyczny chowa się w bębnie, nie stwarzając żadnego zagrożenia dla użytkownika. Poprawia się porządek na stanowisku pracy oraz powiększa się przestrzeń warsztatowa. Zwijacze do węża pneumatycznego mogą być montowane na ścianie, na suficie lub na podłodze. Dobiera się je na podstawie ciśnienia medium, długości oraz rodzaju przewodu pneumatycznego.

Zwijacz węża pneumatycznego to bardzo uniwersalne narzędzie. Początkowo stosowane w dużych zakładach przemysłowych, lecz obecnie spotykane są również w garażach prywatnych właścicieli. Szeroki zakres oferty umożliwia od zakup takich zwijaczy pneumatycznych pod drogie, wielofunkcyjne zwijadła węża pneumatycznego.

Zwijadło pneumatyczne i jego charakterystyka

Zwijadła pneumatyczne to produkty o kompaktowych wymiarach. Gabaryty najpopularniejszych zwijaczy wynoszą od 22,5 x 18 x 13 cm do 50 x 43,5 x 23,5 cm (długość x wysokość x szerokość). Wielkość zwijacza zależy od średnicy przewodu pneumatycznego oraz od jego długości. Dzięki niewielkim wymiarom znalezienie miejsca na jego instalację jest proste. Ułatwia to także możliwość montażu praktycznie w dowolnym miejscu na ścianie, suficie lub podłodze pomieszczenia. Mimo kompaktowych rozmiarów zwijadło pneumatyczne może pomieścić nawet do 20 mb węża pneumatycznego. Średnice węży w zwijadłach pneumatycznych wynoszą od 6 mm do 12 mm. Dostępne są także wersje z wężami o średnicach w systemie imperialnym wynoszących na przykład 3/8". Przewody pneumatyczne w zwijaczach są wykonane z PVC, czyli z polichlorku winylu, który jest bardzo popularnym materiałem stosowanym do wytwarzania węży służących do transportu sprężonego powietrza. Ze względu na wysokie ciśnienie, z jakim mogą pracować, są najczęściej wyposażone w zbrojenie zatopione w ściankach przewodu. Są elastyczne, odporne na zginanie, warunki atmosferyczne i ścieranie. Dzięki tym parametrom nawet w wyniku wielokrotnego rozwijania i zwijania na bęben zwijadła nie tracą swoich właściwości. Dla wygodnego podłączenia źródła sprężonego powietrza, rozdzielaczy a przede wszystkim narzędzi do zwijadeł pneumatycznych, węże zostały wyposażone w szybkozłączki lub złączki gwintowane.

Dlaczego warto korzystać ze zwijadła pneumatycznego?

Przewody pneumatyczne i zwijacze to nierozłączna para. Zwijadła pneumatyczne należą do grupy akcesoriów do przewodów. Ich zastosowanie to praktyczny sposób na podniesienie wygody i wydajności pracy. W łatwy sposób zwiększają zasięg pracy narzędzi napędzanych sprężonym powietrzem. Co równie ważne znacznie poprawiają bezpieczeństwo pracy, eliminując zagrożenie, jakim są luźno leżące na podłodze węże pneumatyczne, kiedy nie są używane. Dodatkowy mechanizm zatrzaskowy i blokada bezpieczeństwa dbają o to, by wąż pozostał rozwinięty na żądaną długość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl