Siłowniki dwustronnego działania

OFERTA

Siłowniki pneumatyczne dwustronnego działania - najpopularniejszy model siłowników znormalizowanych. Wykonane wg normy ISO15552 która gwarantuje zamienność 1:1 z siłownikami innych producentów.

Siłownik dwustronnego działania CZ D32 Siłownik dwustronnego działania CZ D32
Producent: Martech
Cena: 254,00 zł (netto: 206,50 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Siłownik dwustronego działania CZ D40 Siłownik dwustronego działania CZ D40
Producent: Martech
Cena: 290,00 zł (netto: 235,77 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Siłownik dwustronnego działania CZ D50 Siłownik dwustronnego działania CZ D50
Producent: Martech
Cena: 339,00 zł (netto: 275,61 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Siłownik dwustronnego działania  CZ D63 Siłownik dwustronnego działania CZ D63
Producent: Martech
Cena: 399,00 zł (netto: 324,39 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Siłownik dwustronnego działania  CZ D80 Siłownik dwustronnego działania CZ D80
Producent: Martech
Cena: 548,00 zł (netto: 445,53 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Siłownik dwustronnego działania  CZ D100 Siłownik dwustronnego działania CZ D100
Producent: Martech
Cena: 616,00 zł (netto: 500,81 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Siłownik dwustronnego działania  CZ D125 Siłownik dwustronnego działania CZ D125
Producent: Martech
Cena: 971,00 zł (netto: 789,43 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Zastosowanie siłowników dwustronnego działania

Siłowniki dwustronnego działania to najczęściej wykorzystywany rodzaj siłowników pneumatycznych w przemyśle. Są stosowane wszędzie tam, gdzie kontrolowana praca tłoka tylko w jedną stronę jest niewystarczająca. Znajdziemy je w różnych maszynach przemysłowych, zakładach produkcyjnych, liniach do pakowania czy sortowania. Służą na przykład do zdejmowania lub umieszczania przedmiotów na liniach produkcyjnych, otwierania i zamykania zapadni i ramion sortujących na taśmociągach, a także do kontroli urządzeń do podnoszenia i przemieszczania towarów. Są montowane w prasach pneumatycznych. Siłownik dwustronnego działania stosowane są w robotyce. Są odpowiedzialne także za zamykanie i otwieranie drzwi automatycznych w pojazdach komunikacji miejskiej. Sprawdzają się w różnych nietypowych i wymagających aplikacjach, chociażby takich, gdzie trzeba nimi zastąpić silniki i siłowniki elektryczne, które są podatne na zakłócenia.

Czym różnią się siłowniki dwustronnego działania od siłowników jednostronnego działania?

Siłowniki pneumatyczne zamieniają siłę ciśnienia powietrza w ruch liniowy. Po każdym ruchu, czyli skoku tłoka musi istnieć możliwość cofnięcia go do pozycji wyjściowej. Jeżeli do cofania tłoka używana jest sprężyna, mamy do czynienia z siłownikiem jednostronnego działania. Jeśli powrót tłoka realizowany jest także ciśnieniem powietrza, które wypełnia drugą komorę siłownika, to jest to siłownik dwustronnego działania.

Te pierwsze są zwykle używane tam, gdzie praca jest wykonywana tylko w jednym kierunku (jeden zwrot). Mogą to być takie operacje jak zaciskanie, pozycjonowanie, znakowanie czy przesuwanie.

Działanie siłowników dwustronnego działania jest szybsze oraz mocniejsze. Zużywają mniej energii, ponieważ aby wykonać tę samą pracę, nie jest potrzebna dodatkowa energia na pokonanie oporu sprężyny, jak to ma miejsce w siłownikach jednostronnego działania. Tam, gdzie to możliwe, stosuje się siłowniki jednostronnego działania, ale gdy ważna jest prędkość lub siła, stosuje się siłowniki dwustronnego działania.

Siłowniki pneumatyczne dwustronnego działania szeroko wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Siłownik pneumatyczny dwustronnego działania - do jego zalet można zaliczyć nieskomplikowaną budowę oraz prostą obsługę. Siłownik na powietrze produkowany w zakresie średnicy 32mm - 125mm. Tłoczysko wykonane ze stali C40, a na życzenie ze stali nierdzewnej. Ponieważ uszczelnienia siłownika wykonane są z poliuretanu, nie wymaga on smarowania.Ponadto siłownik posiada wbudowany magnes na tłoku odpowiadający za sygnalizację położenia tłoka. Szczegółowe informacje opisane są w naszym artykule - budowa siłownika pneumatycznego.

Oprócz standardowego modelu, pneumatyczny siłownik serii CZ produkowany jest w różnych konfiguracjach: dwustronnego działania, jednostronnego działania ze sprężyną, siłownik z blokadą tłoczyska, siłownik tandem.

Dodatkową ich zaletą jest możliwość montażu takiego uszczelnienia, które idealnie sprawdzi się nawet w bardzo trudnych warunkach.

Uszczelnienia siłownika

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl