Zawory kulowe pod napęd pneumatyczny

OFERTA

Zawory kulowe pod napęd pneumatyczny umożliwiają wygodny montaż sterowania napędzanego sprężonym powietrzem. Jak większość zaworów kulowych, także i te sterowane napędem pneumatycznym służą wyłącznie do blokady przepływu różnego rodzaju mediów. Z tego powodu zawory kulowe są określane jako zawory odcinające. Zamknięcie przepływu cieczy lub gazu odbywa się za pomocą kuli z wydrążonym otworem, przez który przepływa czynnik roboczy. Obrót kuli zamyka lub otwiera przepływ. Siła obracająca kulę w przypadku zaworu pod napęd pneumatyczny jest przekazywana za pośrednictwem trzpienia, do którego montuje się odpowiedni siłownik pneumatyczny.

Zawór kulowy pod napęd ze stali nierdzewnej 201BV-N Zawór kulowy pod napęd ze stali nierdzewnej 201BV-N
Producent: Martech
Cena: 119,00 zł (netto: 96,75 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zawór kulowy pod napęd  3-częściowy INOX 301BV-N Zawór kulowy pod napęd 3-częściowy INOX 301BV-N
Producent: Martech
Cena: 135,33 zł (netto: 110,02 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zawór kulowy trójdrożny pod napęd pneumatyczny 511BV-N Zawór kulowy trójdrożny pod napęd pneumatyczny 511BV-N
Producent: Martech
Cena: 227,95 zł (netto: 185,33 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Niezawodny zawór pod napęd pneumatyczny

Oferowane zawory kulowe pod napęd pneumatyczny produkowane są w szerokim zakresie średnic od 1/4" do 2" z gwintem wewnętrznym. Dostępne są zawory jednoczęściowe i 3-częściowe umożliwiające łatwy demontaż zaworu z rurociągu. Montaż siłownika odbywa się za pomocą kołnierza o normatywnych wymiarach zgodnych ze standardem określonym w normie PN-EN ISO 5211. Dzięki temu możliwa jest wymiana napędu zaworu, a nawet zmiana z siłownika pneumatycznego na napęd elektryczny. Zawór kulowy może mieć dwa przyłącza, lub w wersji trójdrożnej - trzy. W takim wypadku otwór w kuli jest najczęściej wykonany w kształcie litery L. Umożliwia to ustawienie trzech różnych opcji przepływu, co przedstawia poniższa grafika.

Opcje przepływu w zaworze kulowym pod napęd pneumatyczny

Odpowiedni zawór pod napęd pneumatyczny - dobór siłownika

Zawór kulowy pod napęd pneumatyczny wymaga do działania, co oczywiste, napędu z siłownikiem pneumatycznym. Ten z kolej potrzebuje sprężonego powietrza. Siłownik sterujący pracą zaworu może być jednostronnego lub dwustronnego działania. Siłownik pneumatyczny jednostronnego działania wykorzystuje sprężone powietrze do obracania kuli w jednym kierunku i wykorzystuje sprężynę, aby przywrócić ją do normalnego położenia. Siłownik pneumatyczny dwustronnego działania wymaga sprężonego powietrza do poruszania kulą w dowolnym kierunku. Wybierając siłownik, należy zwrócić uwagę na moment obrotowy trzpienia zaworu. Odpowiedni dobór siły napędu jest niezbędny do poprawnego działania zaworu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl