Zawory kulowe sterowane elektrycznie

OFERTA

Zawór kulowy z napędem elektrycznym ma praktycznie taką samą funkcję co jego odpowiednik nastawiany ręcznie. Zawór sterowany elektrycznie służy wyłącznie do blokady przepływu różnego rodzaju mediów. Z tego powodu zawór kulowy jest też określany jako zawór odcinający.

Zawór kulowy nierdzewny z napędem elektrycznym Zawór kulowy nierdzewny z napędem elektrycznym
Producent: Martech
Cena: 1 499,00 zł 1 833,36 zł (netto: 1 218,70 zł 1 490,54 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zawór kulowy trójdrożny sterowany elektrycznie z siłownikiem elektrycznym Zawór kulowy trójdrożny sterowany elektrycznie z siłownikiem elektrycznym
Producent: Martech
Cena: 1 598,00 zł 1 954,50 zł (netto: 1 299,19 zł 1 589,02 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zawór kołnierzowy sterowany elektrycznie z siłownikiem elektrycznym Zawór kołnierzowy sterowany elektrycznie z siłownikiem elektrycznym
Producent: Martech
Cena: 1 680,00 zł 2 049,67 zł (netto: 1 365,85 zł 1 666,40 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Zamknięcie przepływu cieczy lub gazu odbywa się za pomocą kuli z wydrążonym otworem, przez który przepływa czynnik roboczy. Obrót kuli zamyka lub otwiera przepływ. Siła obracająca kulę jest przekazywana za pośrednictwem trzpienia przez siłownik elektryczny, który tym samym steruje pracą zaworu. Korpus zaworu może mieć wejście i wyjście dla medium, lub w wersji trójdrożnej posiadać trzy przyłącza. Wtedy otwór w kuli nie jest prosty, a najczęściej przybiera kształt litery L. Umożliwia to realizowanie kilku funkcji, co przedstawia poniższa grafika.

Schemat działania zaworu kulowego sterowanego elektrycznie

Szeroki wybór najlepszych zaworów z napędem elektrycznym

W każdym zaworze kulowym z napędem elektrycznym można wyróżnić dwa główne elementy. Są to siłownik elektryczny i zawór kulowy. Są one zwykle połączone za pomocą kołnierzy zgodnych z normą PN-EN ISO 5211. Umożliwia to wymianę zarówno siłownika elektrycznego, jak i zaworu kulowego na inny przy użyciu tego samego rozmiaru kołnierza (oznaczenie „F” i dwie cyfry).

W ofercie sklepu Martech Pneumatyka znajdują się wysokiej jakości zawory kulowe sterowane elektrycznie wykonane ze stali nierdzewnej. Dostępne są wersje 2-drogowe i 3-drogowe (trójdrożne), w dużym zakresie średnic, z napędami 24 VDC lub 230 VAC.

Wykorzystanie zaworów sterowanych elektrycznie

Zawory kulowe z napędem doskonale nadają się do zdalnego zarządzania przepływem. Zawory kulowe sterowane elektrycznie to rozwiązania stosowane w zakładach przemysłowych, produkcyjnych, spożywczych, w stacjach uzdatniania wody, oraz wszędzie tam, gdzie inne napędy nie spełniają swojej roli. W przeciwieństwie do zaworu kulowego pneumatycznego, zawory sterowane elektrycznie nie wymagają instalacji przygotowania sprężonego powietrza. Dlatego znajdują zastosowanie w różnego rodzaju urządzeniach grzewczych. Zawór kulowy jest jednym z najpopularniejszych typów zaworów ze względu na swoją prostą budowę, wygodę obsługi, niezawodność, długą trwałość, a także szeroki zakres zastosowań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl