Zawory ze stali węglowej

OFERTA

Zawory kulowe to najpopularniejszy rodzaj zaworów odcinających. Są powszechnie stosowane w przemyśle, budownictwie, transporcie i w wielu innych branżach. Częścią odpowiedzialną za pracę zaworu jest kula z wydrążonym wewnątrz otworem, której obrót przepuszcza lub blokuje przepływ danej substancji. Obrót kuli może być wywołany zmianą położenia uchwytu czy motylka w przypadku ręcznej nastawy, lub siłownika pneumatycznego czy elektrycznego.

Poznaj nasze wytrzymałe zawory ze stali węglowej

Zawory kulowe stosowane są w aplikacjach z takimi substancjami jak na przykład: gorąca i zimna woda, gaz, sprężone powietrze, olej. Dzięki sprawdzonej konstrukcji i sposobowi działania cechują się wysoką szczelnością i trwałością, a także odpornością na zabrudzenia i zanieczyszczenia.

Zawory kulowe występują w wielu różnych rodzajach (m.in. zawory kulowe pneumatyczne, ręczne) i wykonaniach materiałowych, a jednym z nich są zawory ze stali węglowej. Korpusy tych zaworów są produkowane ze stali węglowej. Są to odlewy ze stali węglowej wykonane zgodnie ze specyfikacją WCB oznaczoną w dokumencie odniesienia, jakim jest ASTM A216. Uszczelnienie to najczęściej PTFE (teflon) zbrojone włóknem szklanym, a kula i trzpień są wykonywane ze stali kwasoodpornej AISI 316. W asortymencie sklepu Martech Pneumatyka można znaleźć wysokiej klasy zawory kulowe ze stali węglowej w wykonaniu jednoczęściowym, dwuczęściowe oraz trzyczęściowym. Oferujemy modele ze sterowaniem ręcznym lub z kołnierzem zgodnym z normą PN-EN ISO 5211, umożliwiającym instalację dowolnego siłownika z kołnierzem o odpowiednim rozmiarze.

Dobierz zawór ze stali węglowej do swoich potrzeb

Zawory kulowe ze stali węglowej przeznaczone są do pracy w instalacjach przemysłowych, wodociągowych oraz ciepłowniczych. Są przystosowane do pracy w temperaturze od - 20°C do +180°C oraz ciśnieniu nominalnym 63 bar. Dobór odpowiedniego zaworu polega na sprawdzeniu zgodności jego parametrów z parametrami projektu. Szczególną uwagę warto poświęcić na wybór rodzaju korpusu i sterowania, a także na zweryfikowanie typu i rozmiaru przyłączy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl